Dom zamiast mieszkania? Alternatywa warta rozważenia

Rynek nieruchomości w Białymstoku prezentuje interesującą ofertę dla osób, które są zainteresowane kupnem domu, działki lub mieszkania. Średnia cena domu w miejscowości Białystok na przestrzeni 2012 i 2014 roku waha się w granicach 584 – 610 tysięcy złotych. Okazuje się, że w pierwszym kwartale 2014 roku odnotowano spadek cen wyżej wymienionych nieruchomości, w odniesieniu do roku 2013. Kompilacja wyników pochodzących z białostockich statystyk wskazuje na różnicę kilkunastu tysięcy złotych na korzyść nieruchomości dostępnych w sprzedaży w 2014 roku.

Ilość ofert zatytułowanych dom na sprzedaż w Białymstoku jest duża. Research strony poświęconej nieruchomościom z tego regionu wskazuje, że największa ilość propozycji dotyczy domów o średniej powierzchni ok. 200 metrów kwadratowych. Należy przy tym podkreślić, że przedział powierzchniowy jest bardzo różnorodny i waha się od 60 metrów kwadratowych do nawet 440 metrów kwadratowych powierzchni. Wśród ogłoszeń, można znaleźć te, które poświęcone są domom z drewna.

dom jednorodzinny

Współcześnie bardzo popularna jest zabudowa drewniana, tzw. domy z bali. Na białostockim rynku można znaleźć wiele firm oferujących usługi w tym zakresie.
Wielu potencjalnych inwestorów poszukuje domu jednorodzinnego, który spełniałby współczesne standardy energetyczne oraz aranżacyjne. Interesuje ich zabudowa parterowa połączona z zadaniami funkcjonalnego budynku. Warto nadmienić, że nowoczesne domy posiadają wiele energooszczędnych rozwiązań.

Należy podkreślić, że na białostockim rynku nieruchomości jest również na sprzedaż wiele domów parterowych. Ich cena za metr kwadratowy (średnio) oscyluje wokół czterech tysięcy złotych. Dla zainteresowanych wypoczynkiem nad wodą także można znaleźć interesujące propozycje inwestycji kapitału. Dla przykładu dom nad jeziorem na działce o powierzchni 0,5 ha, z bezpośrednim dostępem do wody, można już zakupić za 440 tysięcy złotych.

Inwestorzy z zasobnymi portfelami z okolicy Białegostoku mogą skorzystać z oferty rezydencji na sprzedaż. Jedną z ciekawych propozycji jest osiedle Laurowe. W ramach świątecznej promocji willa dostępna jest za niespełna 700 tysięcy złotych.

Brak komentarzy.

Zostaw komentarz