Gdzie i za ile można wynająć budynek użytkowy w Białymstoku?

Budynek użytkowy to część budynku zawierająca jedno lub kilka pomieszczeń, które zostały wydzielone specjalnymi przegrodami budowlanymi. Może to być również cały budynek, ale niebędący lokalem mieszkalnym, pomieszczaniem technicznym, ani gospodarczym. Powierzchnie biurowe, hale magazynowe, obiekty handlowo – usługowe wchodzą w skład budynków użytkowych.

Białostocki rynek nieruchomości oferuje wiele budynków użytkowych, w tym hal ogrzewanych, które dostępne są zarówno w wariancie sprzedaży, jak i wynajmu. Cena wyżej wymienionych obiektów zależna jest od lokalizacji, wielkości obiektu, ogólnego stanu budynku. W Białymstoku można wynająć budynek użytkowy w kwocie średnio 18 złotych za metr kwadratowy, zaś cena kupna cechuje się dużą rozpiętością. Na rynku nieruchomości można znaleźć obiekt na sprzedaż w cenie 1 459,85 złotych za metr kwadratowy, jak również droższy wariant 6 545,45 złotych za metr kwadratowy.

biuro białystok

Hala jako budynek użytkowy, wykorzystywana jest najczęściej do celów produkcyjnych oraz magazynowych. Dla przykładu wynajęcie hali magazynowej w mieście Białystok, która wybudowana została w latach osiemdziesiątych jest możliwe w wariancie 15 złotych za metr kwadratowy. Szacuje się, że wynajęcie obiektu o powierzchni około 1200 metrów kwadratowych wynosi osiemnaście tysięcy miesięcznie.

W zależności od potrzeb istnieje możliwość wynajęcia/zakupu hali z ogrzewaniem. Na osiedlu Bażantaria w Białymstoku wynajęcie ogrzewanej powierzchni magazynowej na drugim piętrze, dwupiętrowego magazynu wynosi około 4500 tysiąca złotych. Potencjalny najemca posiada do dyspozycji halę o całkowitej powierzchni 515 metrów kwadratowych, gdzie cena za metr kwadratowy wynosi niespełna 9 złotych (8,74 złote).

Brak komentarzy.

Zostaw komentarz