Inwestowanie w działki – czy warto?

Wielu zainteresowanych pomnażaniem pieniędzy dobrze wie, że ponadczasową lokatą stają się nie tylko nieruchomości, ale przede wszystkim ziemia. Biznesmeni, którzy pragną rozwijać własną działalność od podstaw tj. w pierwszej kolejności inwestując w grunty, powinni zaznajomić się z przeznaczeniem ziemi, poznać miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego, a także rodzaj kupowanej działki. Niedoprecyzowany „charakter” nabytej ziemi, może stać się przeszkodą na drodze do realizowania zaplanowanej strategii rozwoju własnego przedsiębiorstwa.

Działka budowlana to teren wytyczony pod budowę bądź taki, który powstał po wyburzeniu budynku. Najczęstszym jego przeznaczeniem jest różnorodna, „mieszkaniowa” zabudowa. Począwszy od domów jednorodzinnych, poprzez zabudowę obiektów handlowych i użyteczności publicznej. Zainteresowani kupnem działki z doprowadzonymi mediami na terenie Białegostoku muszą się spodziewać inwestycji kapitału w wysokości powyżej 200 tysięcy złotych. Zgodnie z analizą ogłoszeń , cena za metr kwadratowy działki budowlanej w dzielnicy Bacieczki wynosi 318 złotych. Łączna wartość działki budowlanej o powierzchni 786 metrów kwadratowych jest równa kwocie 250 tysięcy złotych.

Działka inwestycyjna to pojedyncza działka, bądź zespół działek ewidencyjnych, na których realizowana jest inwestycja objęta jednym, ewentualnie etapowym pozwoleniem na budowę. Z kolei działki przemysłowe przeznaczone są na zakłady przemysłowe oraz rzemieślnicze. Białostocki rynek nieruchomości oferuje również możliwość wynajęcia gruntów, co stanowi ciekawą alternatywę dla kupna działki. Dla przykładu wynajęcie działki przemysłowej o powierzchni 5000 metrów kwadratowych wynosi 7 tysięcy złotych. Grunt pod wynajem znajduje się przy ulicy Przędzalnianej w Białymstoku.

Analiza gruntów na sprzedaż na terenie Białegostoku pozwala na wysnucie konkluzji, że wśród zamieszczanych ofert znaczną cześć stanowią działki rolne. Średnia cena za metr kwadratowy gruntu rolnego w Białymstoku wynosi około 140 złotych za metr kwadratowy.

Brak komentarzy.

Zostaw komentarz