Studenci kształtują rynek najmu w Białymstoku

W Białymstoku dostępnych jest szesnaście uczelni wyższych w tym: Wyższa Szkoła Administracji Publicznej, Wyższa Szkoła Ekonomiczna, Wyższa Szkoła Finansów i Zarządzania, a także Wyższa Szkoła Medyczna. Białystok skupia również znaczące w Polsce uczelnie wyższe. Wśród nich znajduje się Politechnika Białostocka oraz Uniwersytet Medyczny w Białymstoku. Stąd też rynek nieruchomości musi być przygotowany do tej specyficznej grupy najemców, jakimi są studenci.

Idealnym mieszkaniem dla studenta jest lokal znajdujący się w pobliżu uczelni, odpowiednio wyposażony, lecz przede wszystkim atrakcyjny cenowo. Okazuje się, że żacy poszukując najbardziej przystępnych ofert, decydują się na wynajęcie mieszkania parami, z grupą znajomych/przyjaciół.

mieszkanie w bloku

Na białostockim rynku nieruchomości jest wiele dostępnych kawalerek, które nie zawsze stanowią mieszkanie dla singla. Zdarza się, że są doskonałą alternatywą właśnie dla studentów. Kawalerka przestaje być już wyłącznie miejscem dla pary. W Białymstoku takie małe, przytulne lokum, studenci mogą wynająć już za około 800 złotych, wraz z dodatkowymi opłatami.

Atrakcyjne dla żaków staje się także mieszkanie dwupokojowe. Wynajęcie takiego mieszkania jest relatywne droższe od kawalerki, lecz decydując się na mieszkanie we dwie osoby, koszty dzielone są na pół. Warto podkreślić, że białostocki rynek mieszkań nie jest wyłącznie dedykowany studentom. Okazuje się, że Białostoczanie spośród wszystkich dostępnych ofert mieszkaniowych, najchętniej wybierają właśnie lokale 2 – pokojowe do 42 metrów kwadratowych powierzchni.

Jak wskazują dane pochodzące z urzędu statystycznego w Białymstoku na koniec października 2014 roku w sumie zostało oddanych 618 mieszkań. Jak podaja specjaliści od nieruchomości, znalazły się wśród tych lokali również mieszkania wykończone pod klucz.

Dla tych, którzy będąc przejazdem w Białymstoku poszukują alternatywy dla hoteli przygotowana została oferta apartamentów do wynajęcia. Ich cena oscyluje wokół 180 złotych za dobę.

Brak komentarzy.

Zostaw komentarz