Zanim założysz firmę – znajdź dobry lokal pod działalność

Lokale użytkowe to budynki, pomieszczenia, które wykorzystywane są do celów komercyjnych. Przeznaczenie lokali użytkowych jest bardzo różnorodne. Począwszy od powierzchni przygotowanych na biura, galerie handlowe, poprzez przestrzenie typowo handlowe oraz usługowe. Wśród osób, które zakładają działalność gospodarczą, „inwestycja” w odpowiedni lokal stanowi jeden z ważniejszych kroków na drodze do sukcesu przedsiębiorstwa. Wielu przyszłych przedsiębiorców potrzebuje często lokalu od zaraz.

Profil podejmowanej działalności gospodarczej często determinuje charakter wynajmowanego lokalu użytkowego. Na białostockim rynku nieruchomości dostępnych jest wiele ogłoszeń, które oferują wynajem powierzchni biurowych. Ich cena za metr kwadratowy waha się od 20 do 40 złotych. Średnia cena lokalu do wynajęcia, który docelowo ma pełnić rolę biura wynosi niespełna 29 złotych za metr kwadratowy. Wyższa cena za wynajęcie lokalu biurowego jest zdeterminowana lokalizacją – cena biura w centrum wynosi 40 złotych za metr kwadratowy. Ta sama wartość dotyczy lokalu biurowego, który umieszczony jest w nowym apartamentowcu na terenie Białegostoku.

lokal pod dzialalnosc

Inwestorzy wykazujący zainteresowanie zakupem lokalu handlowo – usługowego muszą być przygotowani na różne ceny. Dla przykładu metr kwadratowy lokalu, w stanie deweloperskim, o całkowitej powierzchni 125 metrów kwadratowych, wynosi 3440 złotych za metr kwadratowy. Atutem przytoczonej oferty jest posiadanie parkingu samochodowego, a także dużej sali sprzedażowej.

Białostocki rynek nieruchomości posiada również wiele ofert lokali usługowych. Niespełna 60 metrowy lokal użytkowy jest do wynajęcia za tysiąc złotych netto, łącznie z dodatkowymi opłatami eksploatacyjnymi.

Kolejnym rozwiązaniem dla przyszłych przedsiębiorców, którzy korzystając z prestiżu i promocji galerii handlowych chcą przy okazji wypromować wlany biznes, mogą postarać się o wynajęcie lokalu w centrum handlowym.

Brak komentarzy.

Zostaw komentarz